Годин и официјално во Каљари


Годин и официјално во Каљари

Уругвајскиот дефанзивец Диего Годин и официјално е нов играч на Каљари по трансферот од Интер, откако клубот од Сардинија му даде тригодишен договор.

Годин пристигна во Интер од Атлетико Мадрид минатата сезона и заминува по само една сезона на „Џузепе Меаца“.

„Каљари се пресреќни што го објавуваат потписот на Диего Годин од Интер. Уругвајскиот дефанзивец ќе биде фудбалер на Рособлу до 30 јуни 2023 година“, се вели во соопштението на клубот.

Diego #Godín è rossoblù 🔴🔵

Benvenuto in famiglia 🥰Bienvenido en familia 🤩Welcome in the family 😎

➡️ https://t.co/2WjE9N8tVV#bienvenidoGodin #forzaCasteddu pic.twitter.com/Lc5T4kTzFH

— Cagliari Calcio (@CagliariCalcio) September 24, 2020Вести

Нови 594 случаи на КОВИД-19, оздравени 162, починати три лица

Во последните 24 часа се направени 2.617 тестирања, а регистрирани се 594 нови случаи на КОВИД-19 од кои најголем дел во Скопје, 303. Оздравени се 162 пациенти, а починати се три лица. Како што соопшти […]

Вести

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три недели. Сè […]

Вести

Историчарите со мали поместувања напред, но засега без договор за Гоце Делчев, Заев верува во решение преку взаемно почитување

– По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на сопнување. Има нови предлози и идеи за кои засега не […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*