Ѓоковиќ сè уште не одлучил за УС Опен


Ѓоковиќ ги повика врвните тенисери финансиски да ги поддржат колегите од од долниот дел на ранглистата - МИА

Њујорк, 5 август 2020 () – Светскиот рекет бр.1 Новак Ѓоковиќ сè уште не донел конечна одлука дали ќе игра на УС Опен, кој започнува на 31 август, пренесува „Спорт Клуб“.

Во последните часови стана јасно дека 33-годишниот српски, трикратен шампион во Њујорк, се пријавил да учествува во турнирот, но конечна одлука ќе биде донесена во наредните денови.

Минатата година, освојувачот на 17 Гренд-слем титули стигна до четвртфиналето во Њујорк, откако не успеа да го заврши натпреварот против Швајцарецот Стен Вавринка (4:6, 5:7, 1:2) поради повреда на рамото.


Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*