Ѓока задоволен од изданието на неговите избраници против премиерлигашот Тотенхем


Ѓока: Добро го проучивме противникот и тоа беше пресудно за нашата победа - МИА

Скопје, 24 септември 2020 () – Тренерот на Шкендија, Ернест Ѓока изрази задоволство од вечерашниот настап на неговиот тим против англискиот фудбалски великан Тотенхем. Гостите од Лондон победија со 3:1.

Одигравме добар натпревар, посебно во второто полувреме кога на моменти бевме подобри од големиот фаворит. Не е лесно да се игра со ривал како Тотенхем. Сепак, моите играчи добро се движеа, постигна и еден гол, а направивме и неколку изгледни позиции. И покрај поразот, јас сум задоволен од прикажаното на моите играчи и горд сум на нив, изјави Ѓока.

Шкандија го заврши настапот во евро-куповите со две победи на гостински терен и вечерашниот пораз во 3. квалификациско коло за групната фаза во Лига Европа.


Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*