Фудбалски судија во Италија до смрт избоден со нож


Фудбалски судија во Италија до смрт избоден со нож - МИА

Рим, 22 септември 2020 () – Фудбалскиот судија Даниеле Де Сантис, кој ја делеше правдата на натпреварите од италијанската Серија Б и Серија Ц, е пронајден мртов во неговиот дом во Лече, пренесува „Ла Република“.


 

Еден 33-годишен маж бил избоден до смрт. Заедно со него е убиена и неговата девојка, 30-годишната Елеонора Манта. Соседите пријавиле дека слушнале вресоци, а потоа и еден човек кој трчал по улицата со нож во рацете, објавија тамошните медиуми.

Италијанската полиција започна истрага за овој трагичен настан.