Зидан: Ако се сретнеме со Ливерпул, ќе ги елиминирамеТренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека е подготвен да се соочи со Ливерпул во елиминациите во Лигата на шампионите.
Тимот од Мерсисајд е актуелен освојувач на трофејот, а во последните две изданија стигнаа до финалето на најпрестижниот клупски турнир.
На прашањето што ќе се случи ако ждрепката одреди двата тима да се сретнат во следното коло, Французинот одговори: „Ако играме со Ливерпул, ќе ги елиминираме. Нема ништо што можеме да направиме околу ждрепката“.
Реал Мадрид се рангира на второто место во својата група, по Пари Сен Жермен. Ливерпул ја доби битката со Наполи за врвот во својата група.


Продолжи собраниската расправа за избор на нова влада - МИА
Вести

Седница за избор на заменици министри – пратениците расправаат за образованието, Гоце Делчев, Ковид-19

– Собранието попладнево ја продолжи 13 седница, на чиј дневен ред е Предлогот за именување на заменици на министри во Владата. Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски процедурално изрази револт од начинот на […]

Продолжи собраниската расправа за избор на нова влада - МИА
Вести

Почна собранискара расправа за избор на заменици на министрите во Владата

– Справување со последиците од пандемијата, зачувување на работните места, создавање функционална економија и враќање на економскиот раст на 4 отсто, унапредување на животниот стандард на граѓаните и натамошен раст на платите, силни институции, неселективна правда […]

Вести

Нови 88 случаи на Ковид-19 од 1618 тестирања, петмина починати и 135 оздравени

-Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-45, Куманово-4, Штип-1, Прилеп-7, Тетово-6, Струга-3, Битола-2, Охрид-3, Гостивар-1, Струмица-7, Крива Паланка-2, Кочани-3, […]