Жиру даде зелено светло за трансфер во Интер


Напаѓачот на Челзи, Оливие Жиру е подготвен да се пресели во Интер. 33-годишниот Французин веќе се согласил со предложените услови, пренесува „Газета дело Спорт“.

Жиру беше подготвен да го продолжи договорот со „сините“ до јуни 2022 година. Фудбалерот сакаше плата од 8 милиони евра сезона, што не им се допадна на газдите на англискиот клуб.

Интер е подготвен да плати 7 милиони евра на Челзи за Жиру. Напаѓачот оваа сезона забележа шест натпревари и постигна еден гол.


Балкан

Словенечката Влада го претстави т.н. „Мега корона Закон” со кој граѓаните и економијата ќе добијат три милијарди евра

Словенечката Влада, по дводневно заседание, конечно го усогласи и објави таканаречениот „Корона Закон”, со кој граѓаните и компаниите ќе добијат директна државна финансиска помош од три милијарди евра, јави дописникот на МИА од Љубљана. Целта […]

Вести

Две лица починале од Ковид-19, 16 нови случаи, вкупната бројка на заболени 257 лица

– Две лица починале изминатото деноноќие на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби како последица од корона вирусот, со што вкупната бројка на починати во земјава од појавата на Ковид-19 достигна шест лица. Станува […]

Вести

Досега во земјава се регистрирани 241 лице заболени од Ковид-19, наскоро ќе биде поставена монтажна болница со 130 легла

– Досега во земјава се регистрирани 241 случај на заразени лица со коронавирус. Четири лица се починати, а тројца се излечени. Од Влада пораачаа дека државните карантини се безбедни и строго контролирани. Владини претставници извршија […]