Вардар со три гола во второто полувреме до победа над Струга


Со три гола во второто полувреме, Вардар беше подобар од екипата на Струга во меч од 5. коло во Првата македонска лига.

Жуниор на два пати и еднаш Најдовски беа стрелците на головите за „црвено-црните“, со кои дојдоа до третиот триумф по ред во најелитното македонско натпреварување.

Предноста можеше да биде поубедлива ако беа искористени шансите кои ги направи Вардар до крајот на мечот.

Следното коло Вардар игра како гостин на Чаир кај Шкупи.

Резултати од 5.коло на ПМФЛ:

Академија Пандев – Ренова 2:0
Шкендија – Работнички 3:0
Македонија ЃП – Борец 3:1
Шкупи – Силекс 1:0
Вардар – Струга 3:0.


Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]

Во штипската текстилна конфекција се зголемува бројот на заразени работници - МИА
Вести

Потврдени 177 нови случаи на заболени со Ковид-19

– Во изминатото деноноќие во нашата земја се извршени 1.245 тестирања за Ковид-19, потврдени се нови 177 позитивни случаи. Од Институтот за јавно здравје за МИА информираа дека најмногу позитивни случаи од коронавирус се регистрирани […]

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза - МИА
Вести

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

Скопје, 5 јуни 2020 () – Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на финансиска помош од државата […]