Ван Дајк: Цврсто сме на земја, не мислиме дека сме непобедливи


Стоперот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк рече дека тимот е цврсто на земја и никој не мисли дека „црвените“ се непобедливи.

Лидерот во Премиер лигата ја запиша 22. победа во сезона во која имаат и реми, но не и пораз и убедливо го држи првото место на табелата со 16 бода повеќе од Манчестер сити.

– Никој од нас не мисли дека сме непобедливи. Се е можно. Моментно се е како што треба и сите во екипата се задоволни, но сакаме уште повеќе да напредуваме, рече Холанѓанецот во дефанзивната линија на Јирген Клоп.

Ливерпул утре (недела) го очекува дуел со нисколигашот Шрусбери во Лига купот на Англија, за среда е закажан одложениот меч со Вест Хем, а наредната сабота и натпревар со Саутемптон.


Вести

Нови 53 случаи со коронавирус, вкупно 483, евидентирани пет починати

Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, со што вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 483 лица, На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени […]

Вести

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за Ковид-19 на луѓе

Тестирањата на новиот прототип на вакцини против новиот коронавирус на животните ќе бидат завршени кон крајот на април, а тестирањето на луѓе ќе почне во јуни, изјави Ринат Максјутов, генерален директор на Новосибирскиот векторски државен […]

Вести

Четиринаесет медицински лица од штипското Инфективно одделение превентивно во самоизолација

 – Двајца лекари инфектолози, осум медицински сестри и четворица болничари од штипското Инфективно одделение се ставени во самоизолација, по наредба на здравствен санитарен инспектор, откако е утврдено дека имале контакт со 80-годишна пациентка, која била […]