Тер Штеген ќе го продолжи договорот со Барселона до 2025 година


Тер Штеген можел да ја напушти Барселона кога тренер беше Валверде - МИА

Барселона, 6 август 2020 () – Барселона се согласи да го продолжи договорот со голманот Марк-Андре тер Штеген.

Според „Мундо Депортиво“ новиот договор со 28-годишниот Германец ќе се пресмета до крајот на јуни 2025 година. Актуелниот договор на голманот со каталонскиот клуб важи до крајот на јуни 2022 година.

Во сезоната 2019/20, Тер Штеген одигра 44 натпревари за Барселона и прими 41 гол. Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на голманот на 72 милиони евра.

Претходно во медиумите имаше информации за интересот на Челзи за германскиот чувар на мрежата.

 


Во Собранието формирани пратеничките групи - МИА
Вести

Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на Буџетот пред пратениците на 27 октомври

– Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и Законот за заштита од дискриминација се очекува да бидат на дневен ред на собраниската седница закажана за 27 […]

Вести

Берлин и Брисел очекуваат старт на преговорите до крајот на годината, се чека ставот на Софија

– Северна Македонија да ги почне преговорите за пристапување во ЕУ до крајот на годината очекуваат официјален Берлин и Брисел. Германската амбасадорка Анке Холштајн вчера изјави дека во однос на процесот на проширување јасна цел […]

Вести

Болничките капацитети забрзано се полнат, хоспитализирани околу 500 пациенти

– Вкупно хоспитализирани од Ковид-19 во цела држава има околу 500 пациенти. Само на Клиниката за инфективни болести во Скопје хоспитализирани се 108 лица, од кои дури 80 се на кислородна поддршка. На Инфективна нема […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*