Сари со коментар за евентуалниот трансфер на Меси во Јуве– Вербалната војна помеѓу суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси и спортскиот директор Ерик Абидал ги засили гласините за евентуално заминување на „болвата“.

Италијанскиот хегемон Јувентус е една од опциите на медиумите за следната дестинација на Аргентинецот, а од тренерот на „старата дама“, Маурисио Сари, се очекуваше да биде побаран за коментар.

– Лео е фудбалер на Барселона. Ако јас бев шеф на Барса, сега би рекол„ што по ѓаволите сака овој Сари“. Затоа претпочитам да не одговорам на тоа прашање, рече мистериозно стратегот, чија иднина веројатно нема да биде поврзана со Јуве.

Се повеќе се шпекулира дека раководството на Јувентус има голем план да го назначи менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола за регрутирање на Меси во клубот.

Двајцата беа дел од златната ера на Барса во 2008-2012 година, кога двапати ја освоија Лигата на шампионите и три пати Ла Лига.


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]