Салах со два гола го предводеше Ливерпул до победата над Арсенал


Ливерпул го совлада Арсенал со 3:1 вечерва во натпревар од третото коло од Премиер лигата. Најзаслужен за победата на „црвените“ беше Мохамед Салах кој постигна два гола. Првиот погодок за домаќините го постигна Жоел Матип.

Единствениот гол за гостите од Лондон беше дело на Лукас Тореира.

Ливерпул со максимални 9 бода е на првото место на табелата во Премиер лигата. Арсенал остана на 6 бода и во моментов е втор.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]