Роналдо може да го пропушти натпреварот против Лацио


Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо може да го пропушти натпреварот од 26. коло на италијанскиот шампионат против Лацио, бидејќи не е подготвен сто проценти. Тој има помали здравствени проблеми, пренесува „Фудбал Италија“.


 

Во исто време, на 9 март, Јувентус ќе го игра реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите против Порто (1:2 прв натпревар), и не би сакал да го ризикува настапот на својата прва ѕвезда.

Во тековната сезона, Роналдо одигра 21 натпревар во Серија А и постигна 20 погодоци.

Натпреварот Јувентус – Лацио е закажан за вечер во Торино со почеток во 20:45 часот.