Рома ја отфрли понудата на Тотенхем за Џеко


 Премиерлигашот Тотенхем најверојатно во јануари ќе остане без реализација на трансферот на Един Џеко кој е играч на Рома. Римскиот клуб ја отфрли понудата на Британците, објавија англиските медиуми.

Рома нема намера да се раздели со 33-годишниот босански репрезентативец во зимскиот преоден рок. Договорот на Џеко со „римската волчица“ важи до 2022 година.

Оваа сезона тој настапи на 19 натпревари за Рома, постигна осум гола и забележа три асистенции.


Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Уште 109 случаи со КОВИД-19, еден починат и 422 оздравени

Скопје, 10 август 2020 () –  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, […]