Реал најде замена за Рамос

Раководството на Реал Мадрид има намера да го донесе на „Сантијаго Бернабеу“ дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Според АС, “кралскиот клуб” го смета 27-годишниот Холанѓанец како замена за бранителот Серхио Рамос, кој може да си замине поради несогласувањата со претседателот Флорентино Перез.

За потсетување, Ван Дајк дојде во Ливерпул во јануари 2018 година, потпишувајќи 5-годишен договор. Трансферот изнесуваше 75 милиони фунти.

Оваа сезона, Ван Дајк одигра 56 натпревари, постигна девет гоал и оствари четири асистенции.


Вести

Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и министерот без ресор задолжен за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика. Министрите беа разрешени со мнозинство гласови. […]

Вести

Вкупно 12 повредени при експлозија на гас во станбена зграда во Виена (ДПЛ)

Вкупно 12 лица се повредени попладнево при експлозија на гас во една петкатна станбена зграда во австрискиот главен град Виена, соопшти вечерва локалната полиција. По експлозијата се урнал дел од зградата, поради што останатите станари […]

Вести

Финансиска полиција: Акцијата во Љуботен наменета против нелегалниот увоз на тутун

Управата за финансиска полиција денеска преку соопштение информира дека вчерашната акција спроведена во селата Љуботен, Сингелиќ, Визбегово и Арачиново била наменета против нелегалниот увоз, производство и трговија со недозволената сорта тутун „вирџинија“, а не била […]