Реал го наградува Бензема со нов договор и поголема плата


Реал Мадрид дефинитивно има проблеми по заминувањето на Кристијано Роналдо. И иако тоа беше пред повеќе од една година, Португалецот сè уште му недостасува на тимот. Еден од играчите кој не е засегнат од ова е Карим Бензема.

Французинот е во многу добра форма и не престанува да бележи за „белиот балет“. Поради оваа причина, Реал е подготвен да му понуди нов договор, кој ќе биде до 2022 година со неделен надомест од 190 илјади фунти.

Лука Јовиќ, кој беше земен за негов заменик, сè уште не покажа дека е подготвен, откако нема реализирано гол за „белите“ и има мала шанса за изразување. Французинот се запиша 10 пати на 14 средби во текот на оваа сезона. Бензема беше прецизен и во последниот натпревар на „кралевите“ при победата од 4:2 над Гранада.


Од 29 заболени со коронавирус во тетовскиот регион, 16 се од Тетово   - МИА
Вести

Нови 52 случаи на КОВИД -19, четворица починати и 30 оздравени

Скопје, 29 мај 2020 () – Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој период починале четири лица, две на […]

Дваесет нови случаи со Ковид -19, вкупно 1.694, оздравени 24 пациенти, тројца починати - МИА
Вести

Активни 470 случаи на заболени со Ковид-19, најмногу во Скопје

Скопје, 29 мај 2020 () – Поминаа два дена откако целосно е укинат полицискиот час во земјава, по посебни протоколи отворени се кафулињата и рестораните и дел од вработените се вратија на нивните работни места. […]