Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон


Реал стана најскапиот клуб во Европа - МИА

 Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија.


 

Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе во апликацијата, како и дефанзивецот Марсело, кој би можел да ја пропушти средбата поради својата работа како набљудувач на изборите за Собранието на Мадрид.

Во пријавата за составот е и капитенот на тимот Серхио Рамос, кој не играше изминатиот период поради повреда, како и левиот бек Ферлан Менди, но недостасува партнерот на Рамос во центарот на одбраната Рафаел Варан.