Пораз на Академија Пандев на гостувањето кај Борец


Лидерот до ова коло во Првата македонска фудбалска лига тимот на Академија Пандев попладнево загуби на гостувањето во Велес кај Борец и го остави Вардар сам на врвот на табелата.


 

Резултати на четирите неделни натпревари од 12. Коло во ПМФЛ:

Борец – Академија Пандев 1:0
Македонија ЃП – Шкендија 0:0
Ренова – Шкупи 2:2
Силекс – Струга ТЛ 1:0.

Вчера Вардар го совлада Работнички со 2:0.

Табела: Вардар 27 бода, Академија Пандев 24, Шкупи 17, Македонија ЃП 17, Шкендија 15, Силекс 15, Струга ТЛ 14, Ренова 14, Борец 14, Работнички 10.