Популарноста на ПСЖ на социјалните мрежи порасна за 162 пати во последните девет години


Фудбалерите во Франција ќе бидат тестирани за коронавирус - МИА

Париз, 1 август 2020 () – Бизнис школата на Харвард презентираше истражување за работата на францускиот фудбалски шампион Пари Сен Жермен. Во анализта се забележува дека популарноста на ПСЖ на социјалните мрежи порасна приближно 162 пати во текот на изминатите девет години.

Во 2011 година, клубот имаше околу 500 илјади претплатници на различни платформи. Во 2020 година, тимот го следат околу 81 милиони корисници.

Студијата го разгледа периодот од кога клубот беше купен „ Qatar Sports Investments“ – структура од Блискиот исток. Претседател на клубот е Насер Ал-Келаифи, кој заедно со своите соработници се одликуваат со желба да воспостават најразлични врски помеѓу клупските институции и области кои не се директно поврзани со фудбалот: други спортови, мода, музика, филм, телевизија и уметност.

 


Во Русија се испитуваат 47 вакцини за новиот коронавирус - МИА
Вести

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица

Министерството за здравство денеска регистрира 200 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1828 тестирања, како и 15 оздравени пациенти и четири починати лица. Во последните 24 часа, како што соопшти, се направени 1828 тестирања, а регистрирани се […]

Протоколи кои поризлегуваат од планот за намалување на рестриктивните мерки - МИА
Вести

Преговори за нова влада, средби и првични пораки меѓу партиите

Скопје, 8 август 2020 () –  Информации и пораки за разговорите за формирање нова влада упатија и вчера преку соопштенија СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, партиите што на неодамнешните парламентарни избори освоија по 46, односно 44 пратеници […]

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник - МИА
Вести

Доминира ставот училиштата да се отворат, предлог-планот на МОН за 2020/2021 се очекува од понеделник

Скопје, 8 август 2020 () – Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во наредната недела, да помине […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*