По грешките на Кепа: Лампард потврди дека Челси ќе земе нов голман


Лампард не чувствува притисок поради големите трансфери - МИА

Лондон, 22 септември 2020 () – Менаџерот на Челси, Френк Лампард потврди дека Едвард Менди е на лекарски прегледи во клубот пред трансферот од Рен за 22 милиони фунти. Со оглед на тешкотиите на Кепа Арисабалага, која повторно погреши во поразот од Ливерпул со 0-2 во неделата, Лампард бараше нов голман на лето.

– Да, Менди е на медицински прегледи Менди Ако поминат, тој ќе стане наш играч. Со него ќе обезбедиме дополнителна конкуренција за Кепа, изјави тренерот на „сините“, откако претходно ги зема Тимо Вернер, Каи Хаверц, Бен Чилвел, Маланг Сар, Хаким Зиеш и Тиаго Силва.

Лампард исто така потврди дека Вили Кабаљеро ќе застане под рамката на натпреварот за Карабао Купот против Барнсли во среда – одлука што беше донесена пред грешката во неделата на Кепа, што му овозможи на Садио Мане да го постигне вториот погодок за тимот од Мерсисајд за време на викендот.

 


141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Вести

Од следната недела најавени нови термини за тестирање, вчера регистрирани 518 заболени од Ковид-19

– Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот регион, но и во Европа. За првпат на континентот завчера беа евидентирани […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*