Несторовски донесе победа за Удинезе


Екипата на Удинезе со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски триумфираше попладнево на домашен терен над Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија А.


 

Несторовски, кој го одигра целиот натпревар, му донесе победа на својот тим со прецизен удар со глава во 86 минута.

За Несторовски ова е втор гол сезонава во италијанското првенство сезонава, откако македонскиот напаѓач беше прецизен и на 12 декември, во триумфот над Торино од 3:2.

Удинезе со ефект од седум победи, десет порази и седум нерешени натпревари во моментов е на 12 место на табелата со 28 бодови, а во следното коло тимот на Несторовски му гостува на Милан.