Мурињо сонува да го види Рамос во Тотенхем


ПСЖ му нуди на Рамос тригодишен договор - МИА

 Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо сонува да го привлече во својот тим дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, пренесува „Daily Mail“.


 

Актуелниот договор на 34-годишниот Шпанец завршува во 2021 година. Португалскиот специјалист внимателно ги следи преговорите помеѓу играчот и клубот.

Рамос оваа сезона одигра 15 натпревари на сите турнири, постигна три гола и направи една асистенција. Мурињо претходно работеше со дефанзивец во Реал Мадрид.