Мурињо останува без ѕвезда: Ериксен во Интер за 18 милиони евра– Кристијан Ериксен ја напушта англиската фудбалска сцена и наредна станица во неговата кариера е Интер, објави „Газета дело Спорт“.

Данскиот репрезентативец со месеци е желба на „нероаѕурите“ кои, сепак, успеаја во намерата и ги обезбедија неговите услуги за 18 милиони евра. Тој одби да го продолжи договорот со „спарси“ кој траеше до крај на сезоната.

На 27 годишниот Ериксен, кој беше мета и на ПСЖ и на Реал Мадрид, му преостанува да ги договори уште личните услови со калчолигашот кој во Данецот ќе има силен адут во борбата со Јувентус за Скудетото.


Вести

Владата одобри организација на продолжен престој на учениците во основните училишта

Владата на денешната 7-ма седница одобри организација на продолжен престој на учениците во основните училишта за одделенијата кои ќе започнат настава со физичко присуство, со препорака продолжениот престој да се организира и реализира со ученици […]

Вести

Спроведување на Јанкулоска е надвор од законската процедура, смета адвокатка Алексиќ

– Адвокатка на Гордана Јанкулоска, Сања Алексиќ  денеска пред новинарите изјави дека спроведување на Јанкулоска е надвор од секоја законска процедура од причина што таа е оневозможена  да  побара одлагање на издржувањето на казната по било кој друг […]

Бизнис и економија

Онлајн дискусија: За ефективни министри потребни се интегритет, работа и тим и вложување во администрацијата

– Три елементи се клучни за да понудиме резлтат во која било област што ја работиме – интегритет, работа и тим, потребно е и чувство дека како Министерство за одбрана сме дел од еден тим кој […]