Милан преговара со Расинг Клуб за Сарачо


Како што пренесува „Калчомеркато“, Милан постигнал договор со играчот од средниот ред Матијас Сарачо, кој го носи дресот на Расинг Клуб.
Двата тима сега треба да ја утврдат цената на трансферот за 21-годишниот Аргентинец. Јужноамериканците вршат притисок за 25 милиони евра, но се склони кон преговори, додека „росонерите“ се подготвени да се разделат со 15 милиони евра за да гопривлечат талентираниот фудбалер.
Милан се обиде да го привлече играчот во зима, но тогаш клубовите не дојдоа до консензус.
Сарачо е офанзивен фудбалер од средниот ред, но може да игра на двете крила. Оваа сезона тој има 17 натпревари со 4 гола и 1 асистенција во нив.
За него се заинтересирани и шпански екипи, но претпочита да го носи „црвено-црниот“ дрес


Тестирањето на околу 800 штипски текстилни работници завршува утре - МИА
Вести

Регистрирани нови 147 случаи на КОВИД-19 и шест починати

Скопје, 4 јули 2020 () – Во изминатите 24 часа од направени 1296 тестирања регистрирани се 147 нови случаи на КОВИД-19. Институтот за јавно здравје регистрира и 111 оздравени пациенти. Од КОВИД-19 во овој период […]

Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, но ветуваат почитување на мерките - МИА
Вести

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

– Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби […]

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово - МИА
Вести

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Скопје, 4 јули 2020 () – Засега нема препорака од Комисијата за заразни болести ниту пак одлука за затворање на границите со Србија и со Косово, потврди вчера премиерот Оливер Спасовски и истакна дека во […]