Марсело: Со победи како оваа кај Алавес, се освојуваат титулиРеал Мадрид се провлече на гостувањето кај Алавес, и победи со 2:1, со што го одржа чекорот во трката за титулата во шпанското фудбалско првенство.

Головите за Реал ги дадоа дефанзивците Серхио Рамос и Даниел Карвахал во второто полувреме, откако на напаѓачите не им одеше на силниот дожд и лизгавиот терен. Во минатата сезона, Реал освои само еден бод на четирите гостувања во покраината Баскија, а сега веќе има шест бода.

„Со победи на вакви мечеви се освојуваат титули. Успеавме да ги надминеме сите удирања, фаули, дождот, студот. Сите даваат максимум кога играат против Реал Мадрид, имавме позитивна реакција после изедначувачкиот гол на Алавес“ – рече бекот Марсело.


Во Прилеп ситуацијата со КОВИД-19 сериозна, неопходна е монтажната болница - МИА
Вести

Нови 143 случаи на коронавирус, 110 оздравени и девет починати лица

 – Во изминатите 24 часа од направени 1504 тестрирања, регистрирани се нови 143 случаи на коронавирус. Во истиот период регистрирани се и 110 оздравени пациенти, но и девет починати лица. Министерството за здравство информира дека […]

Вести

Одбраната на „Монструм” ќе поднесе крвична пријава против вештакот Снежана Николовска

– Одбраната на обвинетите во случајот „Монструм” ќе поднесе кривична пријава против вештакот Снежана Николовска, заради, според нив, фалсификување на вештачењето на земјата од Смилковско Езеро и Враживир. Ова го најави адвокатот Насер Рауфи, по […]

Вести

Митревски: Имам крунски доказ дека Димовски е нелегитимен претседател на ССМ

– Поранешниот лидер на ССМ и акуелен претседател на Синдикатот на работниците од шумарството, дрвната индустрија и енергетика Живко Митревски бара од Владата, премиерот, министерот за труд и социјална политика и вицепремиерот за борба против […]