Лукаку игра во Интер, бидејќи Дибала не премина во Манчестер јунајтед


 Агентот на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, Федерико Пасторело зборуваше за тоа зошто играчот не замина во Јувентус.

– Фактот дека Лукаку го носи дрес на Интер е последица на тоа што Пауло Дибала не можеше да оди во Манчестер јунајтед. Ромелу секогаш сакаше да ја напушти Премиер лигата и да игра во клуб каде што ќе биде сакан. Тој веднаш го почувствува топлиот став на навивачите на Интер во споредба со ставот на навивачите на Јуве.Преселбата на Лукаку во Јувентус ја посакуваа многумина, но за Интер овој трансфер требаше да биде пресврт, манифестација на желбата да се започне со победничкиот циклус. Лукаку почувствува дека Интер му е потребен. Конте изврши голем притисок врз клубот да го донесе играчот , изјави агентот на фудбалерот.

Белгискиот репрезентативец пред Интер играше за Манчестер јунајтед, Евертон, Вест Бромвич, Челзи и Андерлехт.


Вести

За непочитување на полицискиот час, 24 скопјани ги очекува 48 илјади евра казна

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози пред Основниот кривичен суд Скопје, против вкупно 24 лица кои не го почитувале полицискиот час, информираат од скопското Обвинителство. – Обвинетите, во различни кривично-правни […]

Бизнис

Баравме системски мерки за сите засегнати, а не делумна помош во криза

31, Март, 2020, Скопје – Сојузот на стопански комори се оградува од мерките објавени во вториот сет од страна на Владата, со појаснување дека од наша страна се бараа системски мерки за сите засегнати микро, […]

Вести

Владата со втор пакет мерки за граѓаните и фирмите за увлажување на последиците од Ковид-19

Финансиска поддршка за претпријатијата од приватниот сектор за исплата на плати за своите вработени во висина од 14.500 денари за месеците април и мај, кратење на платите за сите избрани и именувани функционери на ниво […]