Љунгберг може да го води Арсенал максимум 12 недели


Доколку во следните три месеци не земе тренерска Про лиценца, Швеѓанецот Фредрик Љунгберг, нема да може да го води Арсенал после тие 12 недели.

Љунгберг денеска е именуван за привремен тренер на Арсенал, откако „топчиите“ му врачија отказ на досегашниот стратег Унаи Емери, со кого се разделија поле низата од седум натпревари по ред без победа.

Привремениот тренер ќе се обиде да го поправи билансот на Арсенал, но ако не добие Про лиценца, ќе смее да седи на клупата на премиерлигашот најдоцна до крајот на февруари. Во моментов, Љунгберг има само А лиценца од УЕФА, но не и Про.


Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот молк - МИА
Вести

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот молк

Скопје, 12 јули 2020 () – По 20 дена во кои партиите и коалициите ја претставуваа својата понуда пред граѓаните, денеска завршува изборната кампања и од полноќ почнува изборниот молк пред одржувањето на предвремените парламентарни […]

Во трката за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии - МИА
Вести

Во трката за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Скопје, 12 јули 2020 () – Граѓаните на Северна Македонија на предвремените парламентарни избори ќе можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии со вкупно 1.578 кандидати, од кои 903 се мажи, […]

Од утре почнува тридневното гласање на предвремените парламентарни избори - МИА
Вести

Од утре почнува тридневното гласање на предвремените парламентарни избори

Скопје, 12 јули 2020  () – На 3.390 избирачки места на десеттите предвремени парламентарни избори можат да гласаат 1.814.263 граѓани запишани во Избирачкиот список. Гласањето на овие парламентарни избори поради актуелната пандемија на КОВИД-19 првпат ќе […]