Ливерпул преговара со Вернер за неговите лични услови


Трансферот на стрелецот на Р.Б. Лајпциг, Тимо Вернер во Ливерпул, се чини дека се приближува.
Англискиот клуб му понуди на 23-годишниот напаѓач договор од пет сезони и плата од 8 милиони евра годишно, плус соодветни бонуси, според италијанскиот новинар Николо Скира, кој рече дека преговорите се во тек.
Самиот Вернер не ја крие желбата да премине на „Енфилд“.
Вчера, „Спорт 1“ откри дека клаузулата за ослободување во договорот на германскиот репрезентативец со „биковите“ е половина пониска отколку што се сметаше порано. Според изворот, Вернер би можел да биде откупен за нешто помалку од 30 милиони евра плус евентуални идни бонуси, кои зависат од перформансите на напаѓачот.
Челси, Баерн Минхен и Реал Мадрид, исто така, ја следат ситуацијата околу Вернер, кој изгледа ќе го напушти Лајпциг по крајот на сезоната.


Тестирањето на околу 800 штипски текстилни работници завршува утре - МИА
Вести

Регистрирани нови 147 случаи на КОВИД-19 и шест починати

Скопје, 4 јули 2020 () – Во изминатите 24 часа од направени 1296 тестирања регистрирани се 147 нови случаи на КОВИД-19. Институтот за јавно здравје регистрира и 111 оздравени пациенти. Од КОВИД-19 во овој период […]

Партиите не отстапуваат од средби со граѓаните, но ветуваат почитување на мерките - МИА
Вести

Предизборната кампања на средина, се вжештува реториката

– Предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е на средина, а партиите ја вжештуваат дебатата за економијата, правната држава и корупцијата. Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби […]

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово - МИА
Вести

Засега нема препорака за затворање на границите со Србија и со Косово

Скопје, 4 јули 2020 () – Засега нема препорака од Комисијата за заразни болести ниту пак одлука за затворање на границите со Србија и со Косово, потврди вчера премиерот Оливер Спасовски и истакна дека во […]