Јунајтед нуди 45 милиони евра за Дембеле


Со понуда од 45 милиони евра за напаѓачот на Лион, Муса Дембеле, Манчестер Јунајтед ја започна трката за засилување на своите редови во летниот преоден рок.

Според француските медиуми, сега се чека одговорот на францускиот клуб, кој по се изгледа ќе биде позитивен, ако се знае дека Лион за трансферот на Дембеле од Селтик пред речиси една година платиле 20 милиони евра.

Одличниот 22- годишен фудбалер имаше многу добра сезона, односно постигнал 23 голови и шест асистенции во вкупно 51 одигран натпревар, а медиумите веќе пишуваат дека на „Олд трафорд“ ќе го замени Ромелу Лукаку, кого „црвените ѓаволи“ сакаат да го продадат.

Натурализираниот Французин, кој по потекло е од Мали, освен за Лион и Селтик, играл и во лондонскиот Фулхам, каде пристигнал уште на 15 годишна возраст. 


Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]

Во штипската текстилна конфекција се зголемува бројот на заразени работници - МИА
Вести

Потврдени 177 нови случаи на заболени со Ковид-19

– Во изминатото деноноќие во нашата земја се извршени 1.245 тестирања за Ковид-19, потврдени се нови 177 позитивни случаи. Од Институтот за јавно здравје за МИА информираа дека најмногу позитивни случаи од коронавирус се регистрирани […]

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза - МИА
Вести

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

Скопје, 5 јуни 2020 () – Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на финансиска помош од државата […]