Иранскиот Меси ги негираше обвинувањата


Двојникот на Лионел Меси, Иранецот Реза Парастеш, ги отфрли тврдењата дека има измамено 23 жени, искористувајќи ја неговата сличност со аргентинската суперѕвезда.

Парастеш, за кого „Марка“ објави дека е тужен од 23 жени, со кои спиел, ги искористи социјалните мрежи за да ги негира информациите.

Неговата популарноста и понатаму расте поради сличноста со Лионел Меси и веќе собра 700.000 следбеници во Инстаграм.

– Здраво пријатели, лажни информации се шират на социјалните мрежи дека сум спиел со 23 жени кои мислеа дека сум Лионел Меси. Ве молам, не си играјте со репутацијата на луѓето. Ако тоа беше вистина, сега би бил во затвор. Не верувајте во ова. Ќе се борам да го исчистам моето име, вели Иранецот во специјално видео.

Балкан

Бугарскиот претседател Радев стави вето за купување американски борбени авиони

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето на спорното купување американски борбени авиони Ф-16. Како причина Радев ја наведе високата цена, недоволната опрема и зголемувањето на буџетскиот дефицит што таа нарачка го повлекува со себе. – […]

Вести

Новиот премиер на Велика Британија – за приврзаниците популарен, за критичарите – неискрен

Борис Џонсон е контроверзна фигура во британската политика и новинарство. За приврзаниците тој е духовит, популарен и привлечен, додека за оние кои го критикуваат велат дека е елитист, неискрен, мрзлив и употребува расистички и хомофобичен […]

Балкан

Србија: Напукна асфалтот на новиот автопат Е-10 низ Грделичка клисура

Иако од отворањето на јужната траса на Коридорот 10 за Северна Македонија не поминаа ни три месеци, на делницата помеѓу Царичина долина и тунелот Манајле, напукна асфалтот. Кон крајот на мај со музика и огномет, […]