Интер потврди за Лукаку


Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио, потврди дека клубот направил официјално барање за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, соопшти самиот тој за „Скај Италија“.

– Се сретнавме со Манчестер Јунајтед за Лукаку. Имаше официјално барање меѓу двата важни клубови. Ќе видиме што ќе се случи. Конте го сака секој играч, со кој се обидуваме да потпишеме, рече Аусилио.

Според информациите, белгискиот репрезентативец нема да биде прв избор за напад на Оле Гунар Солскјер во новата сезона, но сé уште не е постигнат договор по одбивањето на првичната понуда за двегодишен престој под наем во Милано.

Балкан

Бугарскиот претседател Радев стави вето за купување американски борбени авиони

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето на спорното купување американски борбени авиони Ф-16. Како причина Радев ја наведе високата цена, недоволната опрема и зголемувањето на буџетскиот дефицит што таа нарачка го повлекува со себе. – […]

Вести

Новиот премиер на Велика Британија – за приврзаниците популарен, за критичарите – неискрен

Борис Џонсон е контроверзна фигура во британската политика и новинарство. За приврзаниците тој е духовит, популарен и привлечен, додека за оние кои го критикуваат велат дека е елитист, неискрен, мрзлив и употребува расистички и хомофобичен […]

Балкан

Србија: Напукна асфалтот на новиот автопат Е-10 низ Грделичка клисура

Иако од отворањето на јужната траса на Коридорот 10 за Северна Македонија не поминаа ни три месеци, на делницата помеѓу Царичина долина и тунелот Манајле, напукна асфалтот. Кон крајот на мај со музика и огномет, […]