Икарди му се закани на Интер


Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди даде јасно предупредување до раководството дека ако не биде продаден, ќе ги исполни последните две години од договорот со „нероазури“.

Спортскиот директор Џузепе Марота во неколку наврати објави дека тимот нема да смета во иднина на Икарди и Ража Наинголан. Клубот активно бара купувачи за двајцата.

Претходно оваа недела, аргентинскиот напаѓач беше испратен од кампот на Интер во Лугано. И покрај изјавата на италијанскиот клуб дека одлуката е донесена взаемно, медиумите на Апенините објавија дека играчот не ја прифатил ситуацијата добро.

– Ќе останам тука 2 години, ќе ја добијам мојата плата и нема да одам никаде, изјави Икарди пред локален весник.

Таквиот развој може сериозно да влијае на плановите за „нероазурите“ да го привлече напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку.

Балкан

Бугарскиот претседател Радев стави вето за купување американски борбени авиони

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето на спорното купување американски борбени авиони Ф-16. Како причина Радев ја наведе високата цена, недоволната опрема и зголемувањето на буџетскиот дефицит што таа нарачка го повлекува со себе. – […]

Вести

Новиот премиер на Велика Британија – за приврзаниците популарен, за критичарите – неискрен

Борис Џонсон е контроверзна фигура во британската политика и новинарство. За приврзаниците тој е духовит, популарен и привлечен, додека за оние кои го критикуваат велат дека е елитист, неискрен, мрзлив и употребува расистички и хомофобичен […]

Балкан

Србија: Напукна асфалтот на новиот автопат Е-10 низ Грделичка клисура

Иако од отворањето на јужната траса на Коридорот 10 за Северна Македонија не поминаа ни три месеци, на делницата помеѓу Царичина долина и тунелот Манајле, напукна асфалтот. Кон крајот на мај со музика и огномет, […]