Гвардиола: Не знам дали Нејмар ќе биде истиот фудбалер, ако се врати во Барселона


Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола не знае дали Нејмар ќе биде подобар по неговото евентуално враќање во Барселона.

Каталонскиот клуб сака да го врати Бразилецот, кој во 2017 година премина во Пари Сен Жермен, но сега прави напори повторно да го облече „сино-црвениот“ дрес.

– Нејмар е исклучителен играч, но не знам … Се едно и јас да се вратам во Барселона. Јас не сум истиот. Не знам дали Нејмар ќе биде ист. Едно е сигурно: тој е многу добар играч. Никој не се сомнева во тоа, изјави Пеп Гвардиола за „А Бола“.

Бизнис

Избран победникот на ФинХакатон2

Маркетинг стратегијата за наградната игра МојДДВ#МојаНаграда во следните 12 месеци ќе ја реализира маркетинг агенцијата Меккен. Таа победи на ФинХакатонот2, што изминативе три дена се одвиваше во Министерството за финансии со цел да се избере […]

Вести

„Зелена револуција“: Нема потреба од средби додека не добиеме доказ дека Владата сериозно ја разбираат загриженоста на граѓаните

Нема потреба од средби додека не добиеме доказ дека Владата, Премиерот и министрите и другите надлежни од засегнатите институции, сериозно ја разбираат загриженоста на граѓаните околу загадувањето, порачуваат организаторите на петочниот марш за чист воздух […]

Вести

Новата Европска комисија денеска го почнува својот петгодишен мандат

Европската комисија во новиот состав, предводена од Урсула фон дер Лајен, денеска почнува со работа. Европската комисија е главно извршно тело на ЕУ, која по својот состав и функции наликува на влада. Наместо министри, составена […]