Екс-фудбалерот на Реал, Касано, е обожавател на Барса и Меси


Поранешниот напаѓач на италијанската репрезентација и играч на Реал Мадрид, Антонио Касано, изјави дека е обожавател на Меси и Барселона.

– Се надевам дека Лигата на шампионите ќе ја освои Барселона. Јас сум обожавател на Меси, името на мојот втор син е Лионел со причина. Тој е најдобриот играч во историјата. Како Федерер во тенисот. Има Роџер и има и други, истакна Касано.

Тој прогнозира дека Интер ќе биде шампион ви Италија оваа сезона.

– Интер ќе го освои Скудетото. Фиорентина на мојот пријател Монтела ќе биде главно изненадување. Интер ќе оди далеку во ЛШ, имаат посилен состав од Борусија. Наполи и Јуве нема да имаат никакви проблеми. Аталанта има и добри шанси, смета Касано.


Потврдени 120 нови случаи со Ковид 19, оздравени 16, починати двајца пациенти - МИА
Вести

Вкупно 180 нови случаи на КОВИД-19, двајца починати, најмногу заболени во Скопје

Скопје, 5 јуни 2020 () – Вкупно 180 нови случаи позитивни на КОВИД -19 се евидентирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. Починати се двајца пациенти – едниот на возраст од 52 години […]

Во штипската текстилна конфекција се зголемува бројот на заразени работници - МИА
Вести

Потврдени 177 нови случаи на заболени со Ковид-19

– Во изминатото деноноќие во нашата земја се извршени 1.245 тестирања за Ковид-19, потврдени се нови 177 позитивни случаи. Од Институтот за јавно здравје за МИА информираа дека најмногу позитивни случаи од коронавирус се регистрирани […]

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза - МИА
Вести

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

Скопје, 5 јуни 2020 () – Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на финансиска помош од државата […]