Ѕвездата на Валенсија удрил жена со неговиот Ферари


Фудбалерот на Валенсија Гонзало Гедеш предизвикал сообраќајна несреќа, јавуваат шпанските медиуми.

Младиот Португалец додека се возел во Валенсија во своето „Ферари Ф12“, удрил во една жена на мотор. Не се соопштени детали за сообраќајката, освен тоа дека никој не е повреден и дека жената после укажаната лекарска помош е пуштена од болница.

Гедеш во декември минатата година се пофалил на социјалните мрежи со неговиот нов автомобил „Ферари“, за кого платил околу 300.000 евра.


Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи - МИА
Вести

Пет починати од коронавирус и 29 нови случаи

Скопје, 7 април 2020 () – На Инфективната клиника починаа четворица пациенти заболени од коронавирус: 52-годишен од Куманово, 65-годишна пациентка од Лабуништа-Струга, жена на 62 години  од тетовско Челопек и една 81-годишна од Штип. Во […]

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените - МИА
Бизнис

Угостителите нема да ги користат мерките на Владата, отпуштени голем дел од вработените

Скопје, 7 април 2020 ()  – Туристичко угостителската комора на Македонија денеска објави дека илјадници угостителски објекти кои тие ги застапуваат нема да ги користат мерките на Владата бидејќи, како што посочија оттаму, се недоволни […]

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките - МИА
Вести

Кафематите и апаратите за вода потенцијална зараза, кафеаните во рураните средини не ги почитуваат препораките

Скопје, 7 април 2020 () – Затворени се 48 угостителски објекти, забранети се за употреба 215 кафемати, а кај 15 месарици и маркети е констатирана општа лоша хигиенска состојба, во тек на 3.908 надзори што […]