Челзи со нов кикс во Премиер лигата


Челзи претрпе уште едно разочарување по ремито од 2-2 во рамките на нивната посета на една од најслабите екипи во Лигата – Борнемут.

Алонсо ги доведе во предност гостите во 33 минута, а Лерма израмни во 54-тата минута. Домаќините дојдоа до целосен пресврт три минути подоцна, но Шпанецот со својот втор гол го спаси лондонскиот тим од голем резил.

„Сините“ по овој кикс остануваат на 4-то место со 45 бода, додека „црешите“ ја заземаат 17-тата позиција со 27 поени и екипата е на само два бода над зоната за испаѓање.

Резултати од Премиер лига:

Брајтон – Кристал Палас 0:1
Борнемут – Челзи 2:2
Њукасл – Барнли 0:0
Вест Хем – Саутемптон 3:1

Петок:

Норвич – Лестер 1:0

Во моментов се игра дуелот помеѓу Ватфорд и лидерот на табелата Ливерпул.


Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]

Вести

Продолжува претставувањето на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 5 јули 2020 () – Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на […]

Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Вкупно 3611 активни случаи со КОВИД-19, најмногу во скопски Чаир

Скопје, 5 јули 2020 () – Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64, Куманово-8, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-16, […]