Арсенал не го сака Алегри поради лошиот англиски и настојувањето со него да дојдат уште девет лица


На раководството на Арсенал не му се допадна фактот дека италијанскиот фудбалски стручњак Масимилијано Алегри не знае англиски и сака да донесе девет лица во клубот.

Поради ова, поранешниот тренер на Јувентус најверојатно нема да го предводи Арсенал.

Претставниците на лондонскиот клуб комуницирале со Алегри уште пред да биде отпуштен Унаи Емери, а раководството не било импресионирало дека Алегри имал многу лоша комуникација на англиски јазик и не можел ниту да поддржува едноставен разговор.

Покрај тоа, на Арсенал не му се допадна фактот дека Алегри бара донесе девет лица во стручниот штаб.

За возврат, како што е објавено во англиските медиуми, Алегри имал прашања за нивото на тимот во Арсенал. Тој повеќе би чекал до летото пред да се врати на тренерската работа.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]