Агентот на Артуро Видал преговара со Манчестер јунајтед


Чилеанскиот фудбалер Артуро Видал, би можел кариерата да ја продолжи со Манчестер јунајтед.

Видал јавно изрази незадоволство од минутажата која ја има во Барселона, сака да игра повеќе, и можеби уште во јануарскиот преоден рок ќе бара излез од оваа ситуација. Агентот на Видал веќе води преговори со Манчестер јунајтед, па нема да биде изненадување ако Видал го засили средниот ред на „црвените ѓаволи“.

Барселона би го пуштила Видал за отштета од 15 милиони евра. Видал има играно во германската, шпанската и италијанската лига, па ако замине и во англиската, ќе комплетира настапи во сите четири најсилни лиги во Европа.


Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Британски експерт смета дека коронавирусот ќе циркулира најмалку до 2021 година - МИА
Вести

Уште 109 случаи со КОВИД-19, еден починат и 422 оздравени

Скопје, 10 август 2020 () –  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-16, Штип-13, Прилеп-1, Тетово-3, Струга-2, Велес-4, […]