„Франс Фудбал“ подготвува анкета за замена на годинашната „Златна топка“„Златната топка“ -2020 откажана, наградата нема да биде доделена за прв пат од востанувањето - МИА

Париз, 4 август 2020 () – „Франс Фудбал“ веќе објави дека нема да има анкета за да се утврди освојувачот на „Златната топка“ за 2020 година, но сепак списанието ќе организира уште една консултација со членовите на жирито.

Тие ќе добијат специјално подготвен список од уредниците на публикацијата, од каде ќе се утврди составот на 11-те најдобри играчи на сите времиња по позиција.

Така, оваа година ќе има гласање организирано од „Франс Фудбал“, откако за прв пат од создавањето на наградата во 1956 година. нема да биде објавен ниту еден победник.


Вести

Се влошува состојбата со Ковид-19, можни нови рестриктивни мерки

– Состојбата со Ковид-19 станува се полоша. На дневно ниво се зголемува бројот на заболени, а според надлежните главната причина за ова е непочитувањето на мерките. Токму затоа, можно е воведување на нови рестрикции, а […]

Вести

Се враќаат на работа родителите на деца до шест години, лицата кои користеа продолжено породилно и дел од хронично болните

– Од денеска се враќаат на работа родителите на децата до шест години, лицата кои користат продолжено породилно отсуство и дел од хронично болните лица. Владата ја донесе оваа одлука пред две недели, откако се […]

Продолжи собраниската расправа за избор на нова влада - МИА
Вести

Продолжува собраниската седница за избор на заменици-министри

– Собранието денеска треба да ја продолжи седницата за избор на заменици министри во Владата. Продолжението на седницата претседателот на законодавниот дом Талат Џафери го закажа за 14 часот, но, како што најави, можно е […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*