Фиорентина сака да се стекне со Белоти


Белоти понуден на Манчестер Јунајтед - МИА

Фиренца, 5 јуни 2020 () – Напаѓачот на Торино, Андреа Белоти може да замине во Фиорентина, пренесува „Ла Национе“.

Според италијанскиот медиум, „Виолетовите“ се обидуваат да ја намалат цената на 26-годишниот фудбалер.

Претходно, раководството на Торино излезе со став дека не планира да го продади својот лидер, иако се верува дека челниците на клубот се подготвени да разговараат за можен трансфер на играчот за 70 милиони евра.

Оваа сезона Белоти одигра 31 натпревар на сите турнири, во кои постигна 15 голови и направи две асистенции.


Различни ветувања од партиите, во фокусот младите и економијата - МИА
Вести

Различни ветувања од партиите, во фокусот младите и економијата

Скопје, 6 јули 2020 () – Правда за сите, администрација по европски стандарди, сигурност, просперитет, борба против корупцијата и криминалот, обнова на правосудството, подобар живот за младите, реформи во образованието, ова синоќа им го ветија […]

Бројот на починати од коронавирус во САД надмина 50.000 - МИА
Вести

Во континуитет висок број на починати од Ковид-19, досега 341 смртен случај

Скопје, 6 јули 2020 () – Седум починати од Ковид-19 се регистрирани вчера, со што вкупната бројка на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 341. Пет од нив се од Скопје, еден од Тетово […]

Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]