Филаделфија го сака Д’Антони, бидејќи сметаат дека тој може да го привлече Харден во Сиксерс


Обновувањето на договорот со Мајк Д’Антони е приоритет број еден за Хјустон - МИА

Филаделфија, 24 септември 2020 () – Филаделфија размислува да го покани Мајк Д’Антони за главен тренер.

Според новинарот на „NBC Sports“, Џон Кларк, клубот верува дека Д’Антони може да го привлече лидерот на Хјустон, Џејмс Харден во Сиксерс.

Договорот на Харден со „ракетите“ важи уште две сезони.

Покрај Д’Антони, за испразнетото место во Филаделфија претендира и асистентот на Клиперс, Тајрон Лиу.


Вести

Објавени конкурсите за ученички стипендии, воведени нови категории за техничките струки

– Министерството за образование и наука (МОН) информира дека од вчера започна аплицирањето за стекнување на правото на ученичка стипендија во учебната 2020/2021 година. Конкурсите се објавени на интернет страницата на МОН, а крајниот рок […]

Вести

Загадувањето во Скопје над дозволеното, вечерните и ноќните часови најкритични

– Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна средина. Но, над дозволеното се и среднодневните концетрации на ПМ 10 […]

Бизнис и економија

Нов протест на оштетените од Еуростандард банка

Оштетените од пропаѓањето на Еуростандард банка најавуваат дека ќе одржат втор протестен собир пред зградата, како што наведуваат, „на еден од главните виновници за ситуацијата во која се наоѓаат, а тоа е Народната Банка“. Протестот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*