Фетел е незадоволен од однесувањето на болидот за време на квалификациите на австриското Гран-при


Фетел не се согласи за нов договор и ќе го напушти Ферари на крајот на 2020 година - МИА

Шпилберг, 4 јули 2020 () – Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел го коментираше резултатот од квалификациите на Големата награда на Австрија. Тој го зазеде 11. место.

– Секако, сметавме на повеќе. Се чини дека останатите отидоа на тренинзи со многу гориво, или ние самите делувавме премногу конзервативно, цитираше. Не сум задоволен од однесувањето на автомобилот посебно на излезот од кривините. Ајде да видиме како оди трката. Мислам дека ситуацијата ќе биде поинаква. Во трката, секогаш изгледаме подобро отколку во квалификациите. Затоа се надевам дека ќе заработиме доста бодови, изјави Фетел.

Трката ќе се одржи утре со почеток во 15:10 часот на патеката „Ред Бул“.


Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Нови 166 случаи со Ковид-19, четворица починати, 185 оздравени пациенти

Скопје, 2 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-1, Штип-23, Тетово-12, Струга-7, Битола-1, Охрид-3, Кавадарци-9, Гостивар-15, Гевгелија-1, Струмица-1, […]

Вести

Ден на Републиката – чествувања со протоколи и без масовни собири

– Денот на Републиката 2 Август, на кој се празнуваат двата историски Илиндена, 117 години од Илинденското востание и 76 години од Првото заседание на АСНОМ,  поради епидемијата ќе се чествуваат без масовни собири и […]

Викендите предизвикуваат раст на бројот на новозаразени од Ковид-19 - МИА
Вести

Бројот на новозаболени под 10 отсто, се бара почитување на протоколите на плажите и на базените

Скопје, 2 август 2020 () – Бројот на новозаразени лица од Ковид -19 падна под 10 отсто. Според последниот здравствен билтен на Министерството за здравство, во последните 24  часа од направени 1621 тестови регистрирани се […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*