Фернандињо се повреди, нов проблем за Гвардиола
Манчестер сити со победа над Порто (3:1) ја започнаа сезоната во Лигата на шампионите. „Граѓаните“ славеа над Португалскиот тим со головите на Сехио Агуеро, Илкај Гундоган и Феран Торес. Сенка на победата фрли повредата на Фернандињо.

Искусниот Бразилец на теренот влезе во 85 минута, а го напушти по само осум минути игра.

„Лоши вести. Ја обнови истата повреда. Долго ќе биде отсутен, четири до шест недели“, рекол менаџерот на Сити, Пап Гвардиола.

Фернандињо на листата на повредени играчи кај Сити им се приклучи на Кевин Де Брујне, Габриел Жесус, Нејтан Аке, Емерик Лапорт и Бенжаман Менди.

„Де Бријне и Лапорт започнаа со тренинзите. Ќе видиме дали ќе можат да играат во сабота. Двајца се враќаат, а останавме без еден. Распоредот е густ, ни требаат сите играчи“, рекол Гвардиола.

Манчестер сити, во сабота, ќе гостуваат кај Вест Хем.


Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

ДКСК: Државните активности да се не мешаат со партиските во изборниот период - МИА
Вести

ДКСК: Поголем дел од претседателите на основните судови не поднеле анкетни листови

– Антикорупциската комисија на денешната седница разгледа 18 предмети за претседатели на основи судови и по извршената проверка за следење на имотната состојба и судир на интереси согласно годишната програма за работа,  утврди дека голем […]

Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 42 пациенти, вкупно се лекуваат 463

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 42 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*