Фернандеш повторно бр.1 во Премиер лигата


Фернандеш: Погба и јас сакаме иста работа – ЛШ - МИА

Манчестер, 10 јули 2020 () – Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш, се очекува да добие ново признание, откако беше прогласен за играч на месецот по втор пат по ред.

Португалецот игра исклучително добро од доаѓањето на „Олд Трафорд“, со 7 голови и 6 асистенции досега, а во јуни постигна 3 гола, освојувајќи ја наградата за бр.1. Натпреварите одиграни на почетокот од март беа земени во предвид при гласањето, па играчот од средниот ред всушност има 4 гола по постигнувањето на голот против Евертон.

Така, Фернандеш е седми што ја примил наградата во последователни месеци, придружувајќи се на Мохамед Салах, Џејми Варди, Хари Кејн, Кристијано Роналдо, Денис Бергкамп и Роби Фаулер.

Синоќа Португалецот доби контроверзен пенал против Астон Вила, но без сомнение неговото влијание врз тимот е огромно.

Негова конкуренција за наградата беа Конор Коди и Раул Хименез (Вулверхемптон), Дани Ингс (Саутхемптон), Антони Марсијал (Манчестер Јунајтед) и Алан Сен-Максимен (Њукасл).


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*