Емери може да се врати во Валенсија


Емери може да се врати во Валенсија - МИА

Валенсија, 13 мај 2020 () – Поранешниот тренер на Валенсија, Унаи Емери може да се врати во тимот.

Раководството на клубот од „Местаља“ разговара за опцијата да се покани 48-годишен фудбалски стручњак да ја преземе тренерската функција во следната сезона.

Сега Валенсија ја предводи Алберт Селадес. Екипата по 27 кола е на 7. место  во Ла Лига. Договорот на тренерот важи до 2021 година.

Емери работеше во Валенсија од 2008 до 2012 година. По неговото заминување, клубот смени 12 тренери.


Вести

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната герила акција. ДИК повика на безбедно гласање со делење на едукативните […]

Вести

Нови 163 случаи со Ковид-19, осум починати, 230 оздравени пациенти

– Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-87, Куманово-7, Дебар-2, Штип-10, Прилеп-3, Тетово-16, Струга-8, Охрид-1, Кавадарци-1, Демир Хисар- 1, Гостивар-8, Струмица-1, Кратово-1, Свети Николе-9, […]

Филипче: Имаме протоколи и доволно заштитна опрема за спроведување на изборите - МИА
Вести

ДИК ги повикува учесниците на изборите да ги почитуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните

Скопје, 8 јули 2020 () – Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги повика сите вклучени во изборниот процес да ги почитуваат здравствените мерки, упатствата и протоколите за предвремените парламентарни избори на 15 јули. – Само […]