Џејми Варди е „лек“ за Арсенал!
Лестер успеа да стигне до импресивна 1:0 победа на гостувањето кај Арсенал, откако Џејми Варди ја продолжи својата фантастична форма против „топчиите“ постигнувајќи го единствениот гол на мечот. Варди има постигнато дури 11 гола против Арсенал во 12 меча.

Во првото полувреме, домаќините имаа повеќе шанси, но Ектор Белјерин, Букајо Сака и Александер Лаказет промашија чисти шанси, по што во второто полувреме, Брендан Роџерс го внесе во игра Варди во 60-тата минута, и тоа се исплатеше, откако во 80. минута по фантастично брза акција, Варди успеа да го совлада Лено за победа.

Ова е прекинување на лошата низа од два порази едноподруго за „лисиците“, кои сега се на четвртото место со 12 поени, еден помалку од лидерите Евертон и Ливерпул, додека Арсенал сега има два порази во низа и се наоѓа на десеттото место со 9 поени.


Вести

Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против КОВИД-19

– Сојузот на здруженија на пензионери упатуваат апел приоритет при вакцинирањето против КОВИД-19 да имаат пензионерите, како најранлива категорија лица со хронични болести и намален имунитет. -Во име на над 300 000 возрасни луѓе во нашата […]

Вести

Земјите од ЕУ на здравствена заштита во просек трошат 9,9 проценти од БДП, ние 4,5

– На здравствена заштита и социјални бенефити Северна Македонија во 2019 година потрошила вкупно 507 милиони евра односно 4,5 проценти од БДП или по 244 евра по глава на жител, што е под просекот од […]

Вести

Регистрирани 1342 нови случаи на Ковид-19, оздравени 679 пациенти, починаа 22 лица

Од направени 3399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1342 нови случаи на Ковид-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*