Два МЛС клуба покажуваат интерес за Пасторе


Рим, 6 јуни 2020 () – Играчот од средниот ред на Рома, Хавиер Пасторе е во сферата на интересот на два клуба во американската МЛС, јавуваат италијанските медиуми.

Според„ Sky Sport Italia“, за фудбалерот се заинтересирани Лос Анџелес галакси и Сиетл саундерс.

Рома е подготвена да се раздели со фудбалерот заради високата плата и неговите настапи кои не ги оправдаа очекувањата на клубот. Веројатно е дека Аргентинецот својата кариера ќе ја продолжи во Северна Америка.

Триесетгодишниот фудбалер оваа сезона има одиграно 13 натпревари за Рома на сите турнири и направи две асистенции.


Нови 173 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 150 пациенти - МИА
Вести

Нови 173 случаи со Ковид-19, починати 15, оздравени 150 пациенти

Скопје, 2 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-75, Куманово-9, Дебар-6, Штип-8, Прилеп-6, Тетово-9, Струга-14, Велес-3, Охрид-10, Кавадарци-3, Гостивар-7, Гевгелија-2, […]

ИЗБОРИ 2020: МИА ќе ги претстави програмите на учесниците на Предвремените парламентарни избори - МИА
Вести

ДИК со измени на Упатството за набљудување на изборите

Државната изборна комисија (ДИК) на денешното продолжение на вчера започната седница, донесе одлука за усвојување на изменето Упатство за набљудување на изборите, а беа избрани и неколку членови на Општински изборни комисии кои поради одредени […]

Умерен оптимизам кај научниците од Оксфорд за вакцината против Ковид-19 - МИА
Вести

Повеќе оздравени од дијагностицирани вчера, обновен сообраќајот на двата аеродрома

Скопје, 2 јули 2020 () – Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен на Министерството […]