Дибала ќе го пропушти натпреварот со Милан поради дисквалификација


Торино, 4 јули 2020 () – Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, нема да игра во натпреварот од 31. коло од италијанскиот шампионат против Милан, поради дисквалификација. Напаѓачот ќе го пропушти следниот натпревар поради акумулирање на жолти картони.

Фудбалерот доби жолт картон на денешниот натпревар од 30-то коло од Серија А против Торино. На овој меч Дибала постигна гол, а Јувентус победи со 3:1.

Дваесет и шестгодишниот играч има одиграно 40 натпревари оваа сезона за „старата дама“ и постигна 13 голови со 13 асистенции.

Исто така поради жолти картони, дефанзивецот на торинскиот клуб Матијас де Лихт ќе ја пропушти средбата со Милан.

 


Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19 - МИА
Вести

Нови 155 случаи со Ковид-19, двајца починати, оздравени 127 пациенти

Скопје, 7 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1 845 тестирања и се регистрирани 155 нови случаи на Ковид-19. Починале две лица, а оздравеле 127 пациенти, соопшти попладнево Министерството за здравство. Од […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис

ССМ: Одлуката за поскапување на струјата е избрзана

Скопје, 7 август 2020 () – Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека одлуката за зголемување на цената на струјата е избрзана и зголемување ќе падне на товар на граѓаните. – Сојузот на синдикатите […]

Ивановска за МИА: Законот во ниту еден случај, ниту во вонредна состојба не ги ослободува од одговорност лицата кои ја злоупотребиле позицијата - МИА
Вести

Ивановска: Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот

– Не секогаш оној кој се стекнува со имот, го става имотот на свое име. Ќе бараме од новите пратеници да донесат Закон за потекло на имотот, изјави претседателката на Државната комисија за спречување на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*