Давид Силва уште чека на прва победа со Сосиедад


Валенсија е неочекуваниот нов лидер по некомплетното четврто коло во шпанската Ла лига, откако на тешкото гостување кај Реал Сосиедад стигна до минимална 1:0 победа.

Уругваецот Максимилијано Гомез го „прекрши“ натпреварот со голот во 75. минута по одличната акција на „лилјаците“ за втора победа во новата сезона.

Валенсија се на првото место во Ла лига со 7 поени од четири меча, пред Бетис и Гранада со 6 поени, додека за Сосиедад ова е прв пораз во новата сезона – тие се на четвртото место со 5 освоени поени.

Real Sociedad vs Valencia 0 : 1 Gomez Goal 29.09.2020#RealSociedadValencia #AMUNTValencia pic.twitter.com/fDyEGBIGWT

— Giorgi Javoiani (@GiorgiJavoiani) September 29, 2020Вести

Починаа 22 лица, регистрирани 561 новозаразени

Денеска се регистрирани 561 нови случаи на Ковид 19. Оздравени се 197 пациенти, а починати се 22 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 […]

Вести

Договорот за добрососедство е основата за односите со Бугарија, порача власта, опозицијата бара од Заев став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

– Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните функционери во земјава во однос на недоразбирањата кои настанаа на релација […]

Вести

Се пополнуваат болничките капацитети, Филипче најави зголемување на термините за тестирање

– Се пополнуваат болничките капацитетите за сместување на пациенти заболени од Ковид-19 во сите градови во земјава, а постепено се полни и модуларната болница во Скопје изминатите денови кога и кај нас и во Европа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*