Брестовац го објави списокот за ЕХФ неделатаript>

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за прeстојната ЕХФ недела.


 

Меѓу повиканите ги нема Стојанче Стоилов, Дејан Манасков, Гоце Герогиевски и Борко Ристовски, кој не играше ниту во првите два квалификациски натпревари за пласман на ЕП.

Собирот е закажан за 03.јануари 2021, во хотел Александар Палас со почеток во 12:00 часот.

Оваа ЕХФ недела селекторот ќе ја искористи за подготовки за претстојните квалификациски натпревари против Данска во март и во април со Финска и Швајцарија за пласман на ЕП 2022 во Словачка и Унгарија.

За време на подготовките ќе се одиграат и два контролни натпревари од затворен карактер против репрезентацијата на Чиле.

Фото/macedoniahandball.com.mk