Беневенто го договори Глик, следен е Шурле


Беневенто го договори Глик, следен е Шурле - МИА

Рим, 30 јуни 2020 () – Повратникот во италијанската Серија А, Беневенто се договори со дефанзивецот Камил Глик, на кого му завршува договор со Монако, објави на својата веб-страницата новинарот Џанлука Ди Марцио. Исто така, италијанскиот клуб, кој веќе обезбеди враќање во елитата, започна преговори со играчот од средниот ред на Борусија од Дортмунд, Андре Шурле.

Шурле летото 2019 година, Борусија Дортмунд го позајми на Спартак. Во март годинава, тој се врати во Германија поради пандемијата на коронавирус.

Шурле во 2010 година дебитираше за германската репрезентација за која има 52 натпревара и 22 гола.

Има играно и за Мајнц, Баер Леверкузен, Челзи и Волфзбург.


Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација - МИА
Вести

Обвинителот Гаврил Бубевски позитивен на КОВИД-19, обвинителката Фатиме Фетаи во самоизолација

Скопје, 6 јули 2020 () – Јавниот обвинител Гаврил Бубевски е позитивен на КОВИД-19, а неговата колешка од поранешното СЈО, обвинителката Фатиме Фетаи, поради контакт со него ќе биде 14 дена во самоизолација. Ова е причината […]

Бројот на заболени од Ковид-19 и натаму висок, повторно се апелира на почитување на мерките за заштита - МИА
Вести

Регистрирани нови 78 случаи со Ковид-19, петмина починати, 172 оздравени пациенти

Скопје, 6 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4, Дебар-1, Штип-17, Тетово-9, Струга-3, Битола-1, Охрид-1, Гостивар-5, Крива Паланка-1, Кочани-1, […]

Бинзините и дизелот поскапуваат за еден денар - МИА
Бизнис

ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува, а Екстра лесното масло поскапува за половина денар

Скопје, 6 јули 2020 () – Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се намалува за половина денар, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) поскапува за половина денар по литар, додека цените […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*